Otázka:
Příběh představující počítač vesmírné lodi zamilovaný do posádky
A.D
2012-05-23 00:29:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pamatuji si, že posádka byla 3 muži. Počítač na lodi se zamiluje poté, co jí jeden z nich přečte svou špatnou poezii a rozhodne se s nimi ‚uprchnout '. Poté, co ji úspěšně naštve, přistane na post-apokalypse obývatelné planetě, má poměr s bezpečnostním systémem planet „mrtvých civilizací… ale nakonec to špatná poezie zachrání.

Zná někdo název / autora?

Zní to jako epizoda Futuramy.
Bylo to velmi na jazyku! Ale bylo to přetištěno v jedné ze sf antologií (pravděpodobně 70. nebo 80. let) .... I když si dovedu představit, že Fry píše špatnou poezii, vedlo by to šílený počítač k tomu, aby se do něj zamiloval ..... Ještě jedna věc Pamatuji si, že jeden z členů posádky se domníval, že AI počítačů byla složena z mozků starých žen ... takže ... teď to zní jako epizoda Červeného trpaslíka, hehe.
Jeden odpovědět:
A.D
2012-05-25 22:56:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nalezeno - je to „Lulu“ (1957) od Clifforda D Simaka. Četl jsem to v „Nejlepší sci-fi příběhy Clifforda D. Simaka“Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...