Otázka:
Proč Anakin získal titul Darth?
Lord Apricot
2013-01-08 06:51:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

V části „ Darth Bane Path of Destruction “ řekl jeden z instruktorů „Titul Darth byl víc než jen symbol moci; šlo o nárok na nadřazenost. Používal jej ti Temní páni, kteří se snažili prosadit svou vůli u ostatních Pánů. Byla to výzva - varování, aby se klaněli nebo byli zničeni. “

Takže pokud je název Darth vyhrazen pouze pro ti dost silní, aby si nárokovali nadvládu, proč císař právě udělil svému učedníkovi tento titul? Zdá se, že pro něj a pro Sitha obecně je zcela neobvyklé, aby svému učedníkovi poskytl takové nezasloužené povýšení.

Dobrá otázka. Z vašeho citátu se zdá, že si Sith může nárokovat titul Darth pouze pro sebe, na rozdíl od toho, že mu byl titul udělen, protože ve skutečnosti působí jako výzva / hrozba pro ostatní Sithy. Možná má filmový kánon přednost před prací, kterou citujete?
@AndresF. - Kánon G vždy převyšuje kánon C. No, skoro.
Opravdu to není tolik z charakteru. Pokud je Darth a má před sebou dalšího Darth, který se mu klaní, co to o něm říká? Logickým předpokladem je, že jako jeho pán musí být ještě silnější. Kromě toho se chystal získat titul císaře. Samozřejmě jeho učedník a pravá ruka potřebovali také silný titul. Palpatine / Sidious to také mohli považovat spíše za historický titul pro úspěšného Sitha a ne za skutečnou žádost o nadvládu. Jeho předchozí učni měli také titul Darth. Jako Maul.
Jak se to liší od Darth Maula? Nepřijal také rozkazy od císaře? nebo to byl v té době kancléř ...
čtyři odpovědi:
DVK-on-Ahch-To
2013-01-08 06:59:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Otázka je trochu subjektivní. „nezasloužené“ jak? Jak si to „zasloužíte“?

Tím, že patříte mezi nejmocnější Sithy v galaxii? Zkontrolovat ... silnější byl pouze císař (tím, že zbývali jen 2).

Tím, že se tam dostanete zabitím OSTATNÍHO uchazeče Sith v boji? Šek. Poškrábání jednoho lorda Tyranna.

Bezohledným vyhlazováním nepřátel, včetně Jediů? Šek. Poškrábejte na nich celý chrám Jedi. (Obi-Wan je jedinou výjimkou).

Tím, že jste slavný válečník? Podívejte se, dokonce i jako Jedi během Klonových válek.


Nezapomeňte také, že nebyl jmenován Darth z go-go-whiny-Anakin-NOOOOOOOOOO !! !! okamžik. Když se probudil, Sidious ho nazval „Lord Vader“:

DARTH SIDIOUS: (pokračování) Lord Vader, slyšíte mě? ( src)

Poté vyčistil spoustu JINÝCH Jediů, kteří unikli z řádu 66.

Ve skutečnosti hned poté, co zabili Windoo, dal Anakinovi své nové jméno a nazval ho Darth Vadar
Z [skriptu] (http://www.imsdb.com/scripts/Star-Wars-Revenge-of-the-Sith.html): „PALPATINE: Dobře. Dobře. Síla je u vás silná. Silný Sith stanete se. Od nynějška budete znám jako Darth ... Vader. “
Podle [pravidla dvou] nemohou být současně více než dva Sithové (http://starwars.wikia.com/wiki/Rule_of_Two)
@MaëlNison Ne že by zvláště respektovali uvedené pravidlo, jak je ukázáno v Rozšířeném vesmíru: P
Mara Jade je toho důkazem.
@TheLollipopGuildmaster - Mara Jade byla ruka. Nebyla to ani Temná Jedi, nevadí Sith.
AerusDar
2013-03-27 11:44:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jen poznámka, dokonce i v seriálu Darth Bane (který jsem právě včera dokončil, tak docela čerstvý), když Bane vezme Raina jako svého učedníka, dává jí sem a tam titul Darth. Totéž platí pro

Lovkyně jako učeň, Darth Cognus.

Zdá se tedy, že dodržování Pravidla dvou mistrovi a učni, oba hodní titulu Darth.

leo
2013-03-27 07:00:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Každý učeň Sithů získává titul Darth poté, co Darth Bane nainstaloval pravidlo dvou.

Nějaká citace nebo odkaz, který by to podpořil?
@Stan Zkontrolujte na tomto [odkazu] (http://en.wikipedia.org/wiki/Sith) v části Pozoruhodní sithští lordi pro citaci :)
@AjoKoshy - tento seznam neobsahuje ** každého sithského učně **
@Ajo Koshy Můj komentář byl směrován k odpovědnému. Krátká odpověď na jedno prohlášení je poskytována s absolutně žádnými citacemi nebo doprovodnými odkazy. Pokud si leo myslí, že to je odpověď, měl by být schopen to nějak ospravedlnit.
user8719
2013-03-27 08:22:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Anakin byl silnější než Dooku (svědkem Palpatinova „brzy budu mít nového učedníka, mladšího a mocnějšího“), a Dooku byl Darth Tyranus. Anakin tedy musí být Darth.

Je pravda, že to byl jen Palpatinův názor, ale v tomto případě to byl on, kdo pojmenoval, takže na jeho názoru hodně záleží (všimněte si, že nad ním neváhá) Darth ", ale překračuje" Vader ").Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...