Otázka:
Proč Agenti nepřevzali nebo nevytlačili Policisty?
Xantec
2012-01-29 06:13:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Na začátku The Matrix je scéna, kde policisté (čtyři?) jdou zatknout Trojici. Zhruba ve stejnou dobu se tři agenti zastavili před hotelem, aby ji zadrželi.

Proč Agenti nepřevzali policisty, když byli ještě mimo místnost, ve které byla Trinity, než je všechny deaktivovala?

Pokud ano, jak by film mohl ukázat chladnou holku, jak hází statné policisty jako koťata?
Tři odpovědi:
Tango
2012-01-29 12:17:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Podívejte se na scénu na ulici, když agenti, včetně agenta Smitha, nejprve zastavili a vypořádali se s policajty. Poručík při jednání s ním používá několik nadávek, takže buď předpokládá, že agenti jsou něco jako FBI, nebo nějaká jiná agentura, která nahradí jeho autoritu, nebo ví, jaké to je jednat s nimi ze zkušenosti.

Agenti budou muset čas od času jednat s policií a scéna, kde je zdá se, že je poručík pozná, jakmile dorazí, naznačuje, že mají pověst u místní policie.

Jak si nejlépe pamatuji, jakmile je člověk převzat, je pryč. Pokud policisté zmizí pokaždé, když se agenti objeví, bude s nimi těžší a těžší pracovat. To povede k tomu, že se policisté pokusí zvládnout situaci sami a snaží se udržet agenty mimo obraz.

Zatímco agenti pohrdají lidskými bytostmi, vědí, co musí udělat, aby udrželi Matrix práce a součástí toho je zachování iluze, že život je normální a divné věci se nestávají. Vynucování práva je propleteno společností a pokud začne pochybovat o zmizeních ve svých vlastních řadách, rozšíří se to.

Jeden nebo dva lidé obecně mizející nevytvoří vzor, ​​ale pokud zmizí vzor policie za určitých okolností to začne, což by způsobilo problémy s normálním pasivním přijetím Matice lidmi, a dokonce i malá skupina pochybností může vést k většímu problému.

Právě jsem se to chystal říct. Navíc: Víme, že když agent opustí hostitele, je zde viditelný efekt podobný jiskře. Také si nevzpomínám, že bych viděl agenta opouštět žijícího hostitele. I kdyby to bylo možné, bude tu buď strašná paměť, nebo nevysvětlitelná paměťová mezera, která by podkopala pokusy strojů o zachování iluze reality. Převzetí se jeví jako poslední možnost.
Řekl jste: „Jak si nejlépe pamatuji, jakmile je člověk převzat, je pryč.“ Nepamatuji si, že bych viděl agenta opouštět něčí tělo, když je naživu, takže si nejsem jistý, odkud to máš
@Huangism: To je skoro všechno: Jakmile někdo někoho převezme, tato osoba ho předala. Už není. Je ztuhlý, zbavený života. Kopl do kbelíku. Přehodil smrtelnou cívku. Spustil závěs a připojil se k neviditelnému krvácejícímu sboru. Je to bývalý člověk. Agent neopustí živé tělo.
@Tango - Až na to, že je to špatně. V několika komiksech a animatrixech vidíme, že když agent opustí tělo, jednoduše se vrátí zpět ke svému dřívějšímu já bez vzpomínky na převzetí.
@Tango, zmeškal jsi můj názor, ptal jsem se, odkud máš ten nápad, protože se ve filmu nikdy neprojevil
Kyle Jones
2012-01-29 12:17:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Protože policisté už byli mrtví. Agent Smith řekl tolik. Když se podíváte na film, uvidíte, že čas, který agent Smith a společnost potřebovali, aby se dostali nahoru a zpochybnili vedoucího policistu, trvalo stejně dlouho, než Trinity vyslala policisty, kteří se dostali do místnosti. Odřízli se od scény, takže byste se divili, jak je zabila, a pak vám to ukázali.

Ve skutečnosti není jasné, že policie už byla v tom okamžiku mrtvá. Smithovo prohlášení lze také chápat tak, že „není šance, že přežijí, nestojí za to házet do mlýnku více mužů.“ Je to běžná fráze, když někdo odepisuje živé lidi v nepřekonatelné situaci.
@Jeff Tak jsem to tehdy bral, ale vzhledem k nedostatku relativních časových referencí a Smithova tvrzení (a skutečnosti, že agenti nikdy nelžou) dává ve skutečnosti velký smysl, že to, co řekl, bylo doslova pravdivé.
@Michael Kdo říká, že agenti nelžou?
@Schwern To byl můj dojem. Zdá se, že lhaní je tak ... lidské, a zvláště Smith se nelíbil lidem, jak je vidět v jeho monologu s Morpheem. Zdálo by se mi, že by každý agent lhal, není to součástí jejich parametrů ani účelu, a nenapadá mě žádný příklad, kdy by agent lhal, alespoň v kontextu toho, co řekl být falešný.
@Michael Oracle lže. Architekt lže. Agenti musí policii lhát o tom, kdo jsou. Celá Matrix je lež. Agent Smith je mnohem lidštější, než sám přiznává. Věřím, že ho ta myšlenka znechucuje a on je poblázněn kognitivní disonancí (byl „infikován“).
Major Stackings
2012-01-30 05:19:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Cílem bylo zničit nepoctivé programy, ne uchovat individuální lidský život. Matrix potřeboval nepoctivý program (v tomto případě Trojice), aby byl v dohledu Agenta, než Matrix dospěl k závěru, že přemístí program „občana“ (občan s vhodnou zbraní nebo v těsnější blízkosti cíle než Agent) s programem „Agent“ (který mohl použít zbraň nebo položit ruce na cíl) byl nejpravděpodobnějším procesem, který úspěšně vyčistil nepoctivý program. Policie byla požádána, aby počkala před konfrontací s Trojicí. Kdyby počkali a agent je mohl doprovázet do místnosti s Trinity, mohla by Matrix vycvičit extrémní předsudky a podle potřeby přemístit jednu nebo celou policii (agent později vysune policistu poté, co skupina Neos opustí Oracle). Poté se Matrix mohl vypořádat s resetováním parametrů programu. V době, kdy agent spatřil Trojici, nebyli žádní lidé dost blízko na to, aby jim bylo zaručeno jejich přemístění, dokud nebude přemístěn řidič garbagetruck, který rozbije telefonní budku (mimo obrazovku).Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...