Otázka:
Podrobnosti o knize, dívka z planety krásných lidí potká pozemšťana na invalidním vozíku
DannyMcG
2017-07-08 01:33:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Četl jsem to možná před patnácti lety, ale měl jsem dojem, že to bylo o několik let starší (dobře v anglické knihovně).

Podrobnosti spiknutí, které si pamatuji:

Žije na jiné planetě (nebo paralelní dimenzi) a je součástí týmu, který se nějakým způsobem teleportuje na Zemi, aby provedl průzkumy a podobně.

Její lidé chovali genetickou dokonalost tak dlouho, že všechny ženy byly vyřazeny a muži jsou jako typy pana Swoona. Bohužel nikdy neměla štěstí v této dobře vypadající věci, takže i když je v našem světě jako nejžhavější kotě vůbec, zpět ve svém vlastním světě je předmětem lítosti.

Na druhém světě je nějaký příběh o konfliktu, ale podrobnosti mi unikají.

Zpět na Zemi má náš muž nějaké problémy s typem Stephena Hawkinse a je na invalidním vozíku. Skončí s některými přáteli na venkově, ale (nedokáže si vzpomenout, jak) se rozdělí. Proklouzne na lesní mýtinu a vysílá „nejkrásnější dívku vůbec“
Vypadá znepokojeně, mávne rukou, zatímco mumlá a zmizí.

Jako mozek si uvědomuje, čeho právě byl svědkem, a Důsledky kontaktů jiného světa si všiml, že pohybovala prstem ladným obloukem, což znamená matematiku. Po návratu na univerzitu se specializuje na exotickou matematiku a postupně se stává odborníkem.

V mimozemském světě se prohlubují konflikty a mocenské intriky a dívka se vrací na Zemi a hledá hranu. Dozví se o tomto géniovi a naváže kontakt, uznání na obou stranách. Vezme ho do svého světa, kde jeho vzhled vzbouří dokonalé lidi, ale jeho mozek na ně udělá dojem.

Nějak jim pomáhá zvítězit (myslím, že to také pomáhá přežití naší Země v nepřátelské galaxii) a stane se pro ně hrdinou. Chci říci, že skončí jako pár s domy na obou světech, ale jsem si tím trochu nejistý. Také si nemohu vzpomenout, jestli byla Země nastavena na Ameriku nebo Anglii.

Všechny vzpomínky se nyní vyčerpaly, jsem pryč.

Žádný nápad, ale rád bych si ho přečetl!
fyi, „štěstí“ znamená mít velké štěstí, ne smůlu.
Jeden odpovědět:
LSerni
2017-07-08 02:17:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Vypadá to jako „The Ceres Solution“ od Boba Shawa (1981).

Cover for The Ceres Solution

Postižený chlapec vidí ženu zmizet. Mladá žena je pozorovatelkou z jiné lidské planety, kde lidé žijí po staletí, a teleportace je samozřejmostí. Nakonec se setkají a oba se dozví tajemství svých světů.

To, co mi to zajistilo, je toto:

poznamenal, že pohnula prstem ladný oblouk a to znamená matematika.

Lidé z Mollanu se mohou teleportovat a jako pomůcka pro paměť jejich síly kreslí složité křivky, které podporují rovnice teleportu ve vzduchu.

Krásní lidé žijí mnohem déle než pozemšťané, ale mají stejný genetický základ. Na Zemi se něco stalo a ukázalo se, že to má něco společného s Měsícem.

Dívka se jmenuje Gretana ty Iltha, chlapec je Denny Hargate a „špatný“ je Vekrynn. tye Orltha, hlídač Země.

A takto Denny reagoval na vizi dívky, jak jsi řekl:

Od jarního rána uplynulo dvacet let na které se probojoval až na Cotter's Edge a tam na tajném místě uviděl krásnou dívku, která ve vzduchu napsala znamení a zmizela . Věděl, že k události došlo, i když se o ní nikdy nikomu nezmínil. ... Gesto, které předcházelo zmizení dívky, bylo tvořeno křivkami a křivky byly ztělesněním algebraických vzorců, proto může existovat souvislost mezi matematikou a „magií“. Po krátké a neuspokojivé exkurzi do numerologie ho fascinovala konstrukce matematických modelů ...Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...