Otázka:
Jak je Harry Potter vzdálený Voldemortův bratranec?
Umbrella Corporation
2017-11-28 01:17:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Na stránce Tom Riddle stránky Harry Potter Wikia jsem zjistil, že Harry Potter je uveden jako vzdálený bratranec v sekci „Členové rodiny“.

Je to pravda ? Pokud ano, uveďte správné citace z kánonu.

Podle toho, jak „vzdáleně“ chcete jít, je každý pro každého vzdáleným bratrancem.
Dva odpovědi:
Mithical
2017-11-28 01:37:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oba pocházejí z rodiny Peverellových.

A pak to přišlo k Harrymu v jednom zářivém kousku, vzpomínka, která se rozvířila při zvuku jména „Peverell“: špinavý stařík, který se oháněl ošklivým prstenem tváří v tvář úředníkovi ministerstva, a nahlas zvolal: „Marvolo Gaunt!“
„Promiň?“ řekli Ron a Hermiona společně.
" Marvolo Gaunt! Dědeček víš-koho! V myslánce! S Brumbálem! Marvolo Gaunt řekl, že byl potomkem Peverellů!"
Harry Potter a Relikvie smrti , kapitola 22

Toto se týká scény v 10. kapitole Harry Potter a Princ dvojí krve , kde se Harry a Brumbál procházejí dolů Memory Lane v myslánce a sledují tuto scénu s Voldemortovým dědečkem.

Hlas se mu třásl a cítil barvu do tváře, ale bylo mu to jedno.
„Moje máma řekla Siriusovi, že si Brumbál plášť půjčil! To je důvod! Chtěl to prozkoumat, protože si myslel, že je to třetí Relikvie! Ignotus Peverell je pohřben v Godrikově Hollow .... “Harry šel slepě kolem stanu a měl pocit, jako by se kolem něj otevíraly velké nové pohledy na pravdu. „Je to můj předek! Pocházím z třetího bratra! Všechno to dává smysl!“
Harry Potter a Relikvie smrti , kapitola 22

To znamená, že oba pocházejí z bratrů Peverellových, což je činí (velmi) vzdáleně příbuznými.

Ehm;https://i.stack.imgur.com/ySoYc.png
@Valorum, které musí být nejstrašnějším rozvržením jakéhokoli rodokmenu, který jsem viděl.Jsem si jistý, že je to optimalizováno pro prostor, ale vypadá to, že Weasleyovi jsou příbuzní Voldymu.
@WayneWerner - Jsou, prostřednictvím manželství Harryho Pottera a Ginevry Potterové Née Weasleyové.
Ačkoli jsem četl knihy, neviděl jsem ani ten * odkaz.Hustota informací je příliš vysoká, * gak *
@Valorum, i když bych se divil, kdyby spojení Ginny a Harry bylo prvním nebo nejbližším spojením mezi Weasleyovými a Gaunty.
@WayneWerner Po přečtení vašeho komentáře očekávám něco hrozného.Pak jsem se podíval na strom.Nechápu, co se vám na tom nelíbí.Je to strom, ty se řídíš čarami.Mezi Voldemortem a Weasleyovými nejsou žádné čáry.Přinejmenším ne, pokud respektujete směr hran a nejdete dokola.Také je tu spousta prázdného místa, mohlo by to být mnohem, mnohem hustší.Je dokonce pravda, že lidé na stejné horizontále mají podobný věk, je to tak pěkně strukturované.
@Valorum: Takže co se jako někoho, kdo sérii nečetl, co přesně děje mezi Percym a Audrey Weasleyovou v tom stromě?Žádný vztah, nebo vzdálený, doufám?
https://www.pottermore.com/features/the-weasley-family-tree - ženatý spolu
@gnovice: v rodokmenu Pottermore Wesleyových není příjmení Audrey uvedeno, takže mám podezření, že její jméno ve stromu Valorum není její rodné jméno.Také mě to zmátlo.
b_jonas
2017-11-28 01:38:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Relevantní prohlášení je v moderované relaci Q&A s JK Rowlingovou z roku 2007 krátce po vydání Harry Potter a Relikvie smrti .

Při čtení o původních majitelích Relikvií smrti, bratřích Peverellových, si říkám, jestli jsou Harry a Voldermort vzdáleně příbuzní Voldermortův dědeček skončil s kamenným prstenem vzkříšení?

Ano, Harry a Voldemort jsou vzdáleně příbuzní prostřednictvím Peverellů.

Samozřejmě, téměř všechny kouzelnické rodiny jsou spřízněné, pokud je budete sledovat po staletí. Jak bylo jasně vysvětleno v „Relikviích smrti“, krev Peverell protékala mnoha kouzelnickými rodinami.

Rowling se otázce vyhnula v rozhovoru z roku 2000, ale alespoň ukazuje, že Temný pán a Harry nejsou blízcí příbuzní.

Je Voldemort nějakým Harryho příbuzným? Možná bratr jeho matky?

směju se ... to by byla trochu Hvězdné války, že?

V reálném světě obecně platí, že historičtí lidé budou buď dnes spřízněni s většinou všech, nebo nebudou mít vůbec žádné žijící potomky.A všichni na světě jsou maximálně 40. bratranci nebo něco podobného (počet může být nižší)
@JDługosz: Může být o něco větší než 40, ale myslím, že jste na správné cestě: https://en.wikipedia.org/wiki/Most_recent_common_ancestor#Patrilineal_and_matrilineal_MRCA
Připomínám si z [tohoto videa] (https://youtu.be/jyknbCLys_8) a dalších od stejného autora v jeho seriálu o lidských předcích.Vyhledejte * genetický řetěz kbelíku *.
Stejným způsobem jako bod @JDługosz;mnoho lidí si myslí, že královští a aristokrati jsou velmi příbuzní, protože mohou poukazovat na manželství vzdálených bratranců.Opravdu, jsme všichni zhruba stejně inbrední, nebo více, ale prostě nemáme dost dobrých genealogických dat, abychom o tom věděli, jako to dělají aristos.
@JonHanna Myslím, že rozdíl je v tom, že na vesnici přichází * nějaká * nová krev. Nejhorším případem je zakázat chov mimo skupinu.
@JDługosz k tomu slouží zahraniční aristos, nová aristos.To by na dlouhou dobu zajistilo větší genofond než mnoho měst.


Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...