Otázka:
Je Unobtanium prvkem nebo sloučeninou?
sampathsris
2014-09-26 18:44:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Unobtanium je popisováno jako „vysoce ceněný minerál“ nalezený na Pandoře. Ale podle Wikipedie: „Minerál je přirozeně se vyskytující látka, která je pevná a reprezentovatelná chemickým vzorcem.“

Tento popis zahrnuje materiály jako diamant, které obsahují pouze jeden typ prvku (uhlík [ C ]) a materiály jako křemen, které jsou sloučeninami (oxid křemičitý [ SiO 2 ]).

Nežádám žádné vědecké důkazy, protože by to zde bylo mimo téma. Rád bych ale věděl, jestli existují kanonické informace o typu Unobtania. Je Unobtanium prvkem nebo sloučeninou?

Je to [cokoli, co to autoři potřebují] (http://en.wikipedia.org/wiki/Unobtainium).
Nikdo neví, protože vědci dosud nebyli schopni žádné získat.
Odpovědi by si měli uvědomit, že tato otázka nepožaduje spekulace ani vědu o fiktivní látce v reálném světě: požaduje „kanonické informace“, což znamená, že by měly být uvedeny citace specifické pro franšízu, aby se podpořily dané odpovědi.
Je to podlahový vosk * a * dezertní poleva. „Chutná skvěle! A jen se podívej na ten lesk!“
@phantom42: Unobtanium není nutně Unobtainium. :)
Technicky je to McGuffin.
Odpověď dostanete v pokračování ..
Jeden odpovědět:
Arturo Torres Sánchez
2014-09-26 19:07:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

V knize Avatar: Průvodce aktivisty při přežití od Maria Wilhelm a Dirka Mathisona je podrobněji vysvětleno mnoho témat o planetě Pandora i o kultuře Na'vi.

V sekci Astronomie a geologie je Unobtanium popsáno jako sloučenina….

Stránka 16:

Když byl na konci dvacátého století vytvořen první vysokoteplotní supravodič na světě, ukázalo se to jako zbytečné kvůli inherentní nestabilitě. Další úsilí se ukázalo jako zbytečné a vědci nakonec označili svůj cíl za „unobtainium“ (pravopis byl později změněn na „unobtanium“, aby odpovídal pojmenování chemických prvků, i když unobtanium je sloučenina, nikoli prvek ). Věci tam stály, dokud první bezpilotní průzkumné vozidlo nedosáhlo Alpha Centauri A a neobjevilo ložiska vysokoteplotní supravodivé látky na měsíci podobném Zemi jménem Pandora - konečně bylo získáno unobtanium.

Jak však poznamenal Richard, stejná kniha na straně 18 zobrazuje obrázek Unobtania s prvkem periodické tabulky zobrazeným jako # 120.

Page 18 illustration showing a periodic table entry for Unm, atomic number 120

Takže vzhledem k tomu, že kniha není konzistentní sama se sebou, odpověď není jasná. Myslím si však, že první informace má větší prevalenci, protože je určena ke čtení a porozumění, zatímco další obrázek slouží pouze pro ilustraci a není součástí hlavního textu.

Je popsán jako „Prvek # 120“ na straně 18 ve stejné knize **.
Nemohu najít tyto informace ve své kopii (náhled z webu, ale stránka 18 je k dispozici)
Dobře, vidím to, je to na hlavním obrázku ... Takže pokud si to odporuje, jaká je odpověď?
To je velmi dobrá otázka. Pokud je v rozporu s kánonem, musíte hlouběji kopat. Existují například nějaké citáty od Camerona nebo některého z herců nebo štábu filmu?
Ve světle nových informací musím přijmout odpověď. Omlouvám se @ArturoTorresSánchez.
Ch. 15 z oficiálně licencované „The Science of Avatar“ také zmiňuje, že součástí příběhu je, že systém Alpha Centauri byl „narušen vetřelcem, uprchlou neutronovou hvězdou“ na počátku své historie, a že „samotná neutronová hvězda zdroj silných magnetických polí, roztrhl se na mladé hvězdy Centauri a následovaly některé bizarní jaderné reakce. Výsledkem byl systém protkaný unobtaniem. “ „Jaderné reakce“ tedy naznačují nové zapojené prvky, i když to může být stále sloučenina, která obsahuje * vyšší prvek než ty, které známe.
Na obrázku je také chybně napsáno jméno obra cyklops, který poskytl název obří planetě Pandora obíhá - což bylo „Polyphemus“.


Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...