Otázka:
Co je to malá červená planeta / měsíc za flotilou ve druhém záběru Návratu Jediho?
user339676
2015-12-24 07:08:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Na druhém záběru Návratu Jedi je něco, co vypadá jako malá červená planeta nebo měsíc viditelný za flotilou Hvězdné destruktory:

A fleet of Star Destroyers in front of a moon or planet as Vader's shuttle approaches the Death Star

Má to být planeta Endor nebo jen další měsíc?

Pokud tomu tak není Endor…:

 • Je někdy Endor ve filmu viditelný?
 • Je to měsíc z lesní měsíc Endora? Co je to na oběžné dráze?
 • Má název?

POZNÁMKA: Z briefingu o útoku později ve filmu, víme, že tělem, se kterým je spojena Hvězda smrti, je lesní měsíc Endoru, nikoli samotná planeta Endor.

Je ironií, že druhý návrh zřejmě volal ** Měsíc ** Endor, ne planetu.„Lucas zkrátil název měsíce na ENDOR (který také pochází z Bible, 1. Samuelova 28, kde Saul navštěvuje kouzelnou ženu Endor).“
To je tak vtipné, že jsem chvíli přemýšlel nad zveřejněním otázky „Kde je planeta Endor“, protože pokud jsem si pamatoval, viděli jsme jen Měsíc.Ale teď mám svou odpověď, aniž bych se ptal :)
Oceňuji úpravu, @alexwlchan.Na své platformě Linux nemám aktuálně nainstalovaný program pro manipulaci s obrázky.
Řekl bych, že při pohledu na úhlový průměr červeného objektu na obloze a na vzdálenost, z níž je Forest Moon, je nepravděpodobné, že by to byl samotný Endor, a pravděpodobněji to bude další měsíc obíhající v další rovině než lesní měsíc.
@CearonO'Flynn To jsem si původně myslel, ale pokud by červené tělo bylo sesterským měsícem přibližně stejné velikosti jako bližší, lesní měsíc nebo menší, bylo by to dobře v orbitální gravitační studni bližšího měsíce, pokud by se nejednalo o obří objektdál.(Neříkám, že zde bude určitě platit kosmická logika, nebo že tato otázka má v tuto chvíli dokonce odpověď, ale je stále zajímavé na ni myslet.)
@user339676 ne nutně, stačí se podívat na Jupiter, kde je mnoho měsíců blízko u sebe.Například Io je 249 000 km od Evropy, o více než 100 000 km blíže než Měsíc k Zemi, aniž by byl v orbitální studni Io, je také větší než Měsíc, takže by vypadal z Evropy mnohem větší než náš vlastní měsíc, protopodobná situace by vysvětlovala, jak by ten červený objekt byl dalším měsícem obíhajícím kolem Endora.
Pokud tomu tak je, musí být lesní měsíc velmi blízko své hostitelské planetě pro druh úhlové rychlosti, která je nutná k tomu, aby se dva měsíce navzájem neproklouzly z oběžné dráhy.Předpokládám, že to podporují filmy * Ewok *, i když jsem si jistý, že Jupiter vypadá z Io nebo Europy mnohem větší než Endor z lesního měsíce v * Caravan of Courage *.
@user339676 se pokusili z mých bodů udělat odpověď.Jupiter by do značné míry zaplnil oblohu Io nebo Europy, ale nevíme, jaké další měsíce nebo planety jsou v systému a způsobují různé gravitační vrty a rezonance, které by mohly udržet oběžné dráhy pod kontrolou i tak daleko od Endoru, jak se zdají být.Například pokud je systém hvězdou a Endor bez jiných planet a Endor byl dostatečně daleko od hvězdy, pak by měsíce měly být schopné obíhat docela daleko, než je gravitace hvězd vytrhne
Povinný komentář: „To není měsíc!“
Dva odpovědi:
Cearon O'Flynn
2015-12-31 20:07:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Není to planeta Endor & je pravděpodobně další měsíc Endoru

Zmínil jsem se o tom v komentáři, ale cítil jsem, že bych to mohl rozšířit do odpovědi.

Podívám se na úhlový průměr červeného objektu na obloze a vzdálenost, od které je Forest Moon od něj, je nepravděpodobné, že by to byl samotný Endor, vyplnil by oblohu, jak ukazuje Caravan of Courage a Battle for Endor (také barva je také odlišná )

EndorFromForestMoon

Ewok Adventures cover

Je pravděpodobnější, že to bude další měsíc obíhá na orbitální rovině dále než lesní měsíc.

Plynní obři mají tendenci mít několik měsíců obíhajících v těsné (ish) blízkosti, například Jupiter má mnoho měsíců (ze svých 64) blízko sebe. I ve Star Wars je Yavin ukázáno, že má minimálně 4 měsíce. Není důvod domnívat se, že Endor je jiný.

Pokud jde o to, zda by to ovlivnilo oběžnou dráhu Měsíce lesa, nebo zda by bylo taženo na oběžnou dráhu lesního měsíce:

Znovu vezmeme Jupiter: Io je od Europy 249 000 km, přes 100 000 km blíže než Měsíc k Zemi, je také větší než Měsíc. Pokud bychom těmto rozměrům měsíce dali červený objekt, na obloze by se objevil mnohem větší, než je zobrazen.
To znamená, že objekt je buď menší a / nebo dále než Io od Evropy a jako můžeme vidět ve skutečném světě, kromě toho, že si navzájem poskytují orbitální rezonanci, si navzájem nezpůsobují žádné problémy.

Ve srovnání s Jupiterem [zde] (http://blogstronomy.blogspot.com/2012/07/how-big-would-jupiter-look-from-europa.html) jsou některé výpočty naznačující, že Ganymede, jak je patrné zpovrch Europy by měl vizuální velikost asi 1,5krát větší než náš Měsíc při pohledu ze Země, a Io by vypadal ještě o něco větší.
@Hypnosifl, to je opravdu dobrý odkaz pomocí správné chytré matematiky, aby skutečné čísla řekly to, co jsem se snažil říct.dík
DVK-on-Ahch-To
2015-12-24 08:38:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Aktualizace , protože otázka byla vyjasněna později, některé její části již nesedí.

To však pravděpodobně není Endor, protože Ewok film ukázal Endora jako světle šedou, jak je vidět níže. Není červená.


 1. Podle ilustrací v The Star Wars: Return of the Jedi to byl skutečně lesní měsíc Endoru. Nebo jednoduše „Endor“, protože název měsíce se během výroby neustále měnil.

  Zde je ilustrace knihy s názvem „Chris Evans při práci na matné malbě lesního měsíce Endora“:

  enter image description here

  A tady je snímek planety, která vypadá téměř totožně s tou ve vaší otázce, ze série s názvem „Konečné snímky prvních pěti matných obrazů filmu od Pangrazia (# 1 = křivka lesního měsíce) ":

  enter image description here

  • Další důkazy, že není Endor planeta: planeta je plynný gigant . To nevypadá jako plynový gigant.


 1. Jsem stále při pohledu, ale nemyslím si, že se ve filmu objeví Endor (samotná planeta plynného obra)

  Upozorňujeme, že ikonický obrázek zdobí jak stránku Wookieepedia, tak i toto Otázka SE, pokud vím, pochází z filmu Ewoks (Caravan of Courage?), A ne ROTJ!

  enter image description here

Díky @DVK.Ve skutečnosti jsem ale měl na mysli červenou planetu nad flotilou na pozadí mého snímku obrazovky, ne tu ve spodní části rámu.
@user339676 - Ah!To je důvod, proč božstva vynalezli ručně kreslené červené kruhy :))))
Omluvy.Díky @alexwlchan, je to nyní opraveno.Jako vedlejší poznámku můžete chtít tuto odpověď upravit, než ji lidé, kteří nevědí o změnách, začnou hlasovat proti.


Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...