Otázka:
Jak přísná je vyhláška o rozumném omezení čarodějnictví nezletilých?
Jack B Nimble
2011-11-30 11:48:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

V první knize Hermiona zmiňuje, že vyzkoušela několik kouzel, než dorazila do Bradavic, Kámen mudrců, kapitola 6:

Zkoušel jsem několik kouzel jen pro cvičení a všechno pro mě fungovalo.

Je zřejmé, že se za to nedostala do problémů. Ve druhé knize poté, co Dobby provede Hover Charm, dostane Harry dopis od ministerstva kouzel, v Ch 2:

Dostali jsme zprávu, že v místě vašeho bydliště bylo použito Hover Charm večer ve dvanáct minut po deváté.

Jak víte, nezletilí čarodějové nesmí kouzlit mimo školu a další kouzlení z vaší strany může vést k vyloučení z uvedené školy (vyhláška o rozumném omezení nezletilých Socery, 1875, odstavec C).

Rovněž bychom vás chtěli pamatovat na to, že jakákoli magická aktivita, při které existuje riziko, že si ji všimnou členové nemagické komunity (mudlové), je podle článku 13 statutu tajemství Mezinárodní konfederace čarodějů závažným přestupkem.

V páté knize (Fénixův řád) dostane Ch 2 Harry dopis po záchraně Dudleyho od mozkomorů:

Dostali jsme informace, že vy provedl Patronovo kouzlo dnes ve dvacet tři minut po deváté v mudlovsky obydlené oblasti za přítomnosti mudlů.

Závažnost tohoto porušení vyhlášky o přiměřeném omezení nezletilých čarodějnictví má za následek ve vašem vyloučení z Bradavické školy čarodějnictví. Zástupci ministerstva budou v místě vašeho bydliště brzy volat, aby zničili vaši hůlku.

Jelikož jste již obdrželi oficiální varování před předchozím přestupkem podle článku 13 Statutu tajemství Mezinárodní konfederace kouzelníků, lituji, že jsem vás informoval, že je vyžadována vaše přítomnost na disciplinárním jednání v ministerstvo kouzel v 9:00 12. srpna.

Zdá se, že studenti používají magii mimo Bradavice, aniž by se dostali do problémů, kromě Harryho Pottera. Ve filmech je porušení ještě horší, protože Hermiona opravovala Harryho brýle a Harry opakovaně odléval Lumos Maxima ve své ložnici.

Jaká je úroveň závažnosti (nebo složitosti) kouzla, která vygeneruje upozornění Ministerstva kouzel?

Je také možné, že s tím má Brumbál něco společného, ​​protože by mohl chtít na Harrym přísnější stopu než na ostatní, aby mohl držet krok s tím, co se děje, nebo si nějak všimnout, kdyby se mu něco stalo.
Pokud si pamatuji, jakmile studenti nastoupí do Bradavického expresu, jsou technicky v Bradavickém majetku a mohou kouzlit.
Při přechodu do kina je také pozoruhodné, že Harry Potter nedostává žádné zprávy o tom, že při studiu používá svou hůlku jako baterku pod kryty.
@Iszi - Pravděpodobně ocenili dobrou metaforu stejně jako my ostatní.
Stopa je jedním z nešťastných spikleneckých zařízení, která, i když je to z pohledu vyprávění zajímavé, udělají do příběhu více děr, než pomohla k dalšímu spiknutí.
@T.Sar-ReinstateMonica Které díry?Je jasné, že MoM dokáže detekovat pouze vzdálenou magii, ne kdo ji provedl.U kouzelnických rodin se spoléhají na rodiče, aby toto pravidlo prosazovali.Harry je obviňován jen proto, že je jediným kouzelníkem v okolí.Trest také není vážný, dokud se MM nesnaží Harryho diskreditovat.
šest odpovědi:
Slytherincess
2011-11-30 22:38:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

V častých dotazech na svém webu J.K. Rowling říká:

Otázka: Ve filmu „Kámen mudrců“ teta Petunia říká, že Lily se vrátila z Bradavic s žábou v kapsách a proměnila šálky na krysy. Pokud je to pravda, proč nebyla Lily vyloučena?

Odpověď: Teta Petunie to trochu přehání; musíte počítat s jejím stavem mysli, když začala tyto věci křičet. Stejně jako její syn však Lily neměla odpor k testování limitů Statutu tajemství, takže můžete bezpečně předpokládat, že bude mít několik varovných dopisů - nic příliš vážného.

Jakmile jsou studenti v Bradavickém expresu, zdá se, že jsou schopni kouzlit bez následků. Například Ronovo kouzlo Sluníčko, sedmikrásky, máslo měkké na Prašivkách ( SS , i když to pravděpodobně nebylo skutečné kouzlo), Ginny's Bat Bogey hex na Zachariáši Smithovi ( HBP ) a Draco Malfoyův Petrificus Totatlis na Harrym ( HBP ).

Podle JK Rowlingová, zdálo by se, že jakýkoli incident nezletilé magie by vyústil v dopis Mafaldy Hopkirkové (Nesprávné použití magické kanceláře), ale navrhoval bych, aby existovaly odstupňované odpovědi v závislosti na kouzlu, které kouzelník nezletilých vydává. Žabí potěr a šálky? Trochu „tsk-tsk“. Vznášející se kouzlo a rozbitý pudink? Možná přísnější varování. Patronovo kouzlo? Velmi pokročilá magie - vyloučení z Bradavic.

Upřímně řečeno, považuji kánon za velmi nekonzistentní, pokud jde o magii nezletilých. Jak mohl nezletilý Tom Riddle provést tak rozsáhlou a temnou magii na svých příbuzných Gaunt a Riddle, aniž by obdržel alespoň varování? (Myšlenka získat dopis Hopkirka za trestný čin nezletilých Avada Kedavra je poněkud temně zábavná..)

Osobně nepovažuji filmy za kánon, ale Určitě jsem převrátil oči nad nesrovnalostmi, které obsahují. Za to stojí, kouzlo, které Harry vrhá na začátek Vězeň z Azkabanu , je Lumos Maxima .

Dalo by se říci, že pokud magie může postupovat, tak jak to dělá technologie, že se nakonec zlepšila v detekci nezletilé magie. I když je stále docela smutné, že obvinili Dobbyho Hover Charm z Harryho.
Je také pravděpodobné, že se nezletilý Tom Riddle naučil kouzlu, aby zakryl své nelegální zneužívání magie. Později byl určitě dobrý v tom, že porazil kouzla hledání.
@JackBNimble - myslím, že se asi také zlepšili. Zjistil jsem, že je zajímavé, že koncept „stopy“ byl skutečně prozkoumán až v knize sedm.
@Tynam - nemyslím si, že by to Tom Riddle mohl udělat. V Princi dvojí krve Brumbál říká: „Magie vždy zanechává stopy [...] někdy velmi výrazné stopy. Učil jsem Toma Riddla. Znám jeho styl.“ (HBP - str. 563 - vázaná kniha v USA). Z temene mé hlavy jsou dvě kouzla, která by se mohla kvalifikovat jako kouzlo „hledání“, Homenum Revelio a Accio (šikmo) - Snape nepoužívá konkrétní kouzlo k tomu, aby přinutil Marauderovu mapu k odhalení. Existují „vyhledávací“ kouzla, na která nemyslím?
@Slytherincess Mám pocit, že myslel obecná kouzla ve stylu věštění
@Izkata - Budete muset více vysvětlit, co tím myslíte. Nechápu, o čem mluvíš. :)
@Slytherincess Omlouvám se, nemyslel jsem nutně věštění, jak je definováno v HP, ale věštění obecně. Vidění neviditelného. _Homenum Revelio_, Trace a kouzlo použité při vytváření Marauder's Map je několik příkladů. Jdu trochu za předpokladu, že jsme neviděli všechna kouzla známá ve vesmíru;)
@Izkata - Ach, rozhodně s vámi souhlasím, že jsme v Potterverse neviděli všechna ta kouzla. Například JKR říká, že ve své encyklopedii HP podrobně vysvětlí kouzlo, aby vytvořila viteál. Jsem si jistý, že je tu spousta kouzel a kletby, o kterých nevíme. Vynikající bod! :)
Ovlivnila by úroveň odezvy také linie pachatele?Jinými slovy: Hermiona a Lily jsou oba čistí mudlové s magickým talentem, ale Harry je polokrevný (za předpokladu, že James byl čistokrevný), takže mají více volnosti, zatímco Harry dostane méně.
PearsonArtPhoto
2011-11-30 18:08:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zdá se mi, že vyhláška se týká pouze lidí, kteří jsou aktuálně ve škole, ale ne v Bradavicích. Zdá se, že studenti, kteří ještě nejsou dost starí na školu, se při používání magie nedostanou do žádných problémů.

Zdá se, že je podporováno náhodným použitím (a Tom Riddle záměrným využitím jako dítě před Bradavicemi), které nedostává lidi do problémů
Také se _most_ kouzelníci pravděpodobně rodí v kouzelnických rodinách a nejsou ve skutečnosti rizikovým faktorem při vystavení kouzelnického světa mudlům.
@Xantec: Začal se snažit uhodnout procento čarodějů narozených mudlovské rodině, rozhodl se, že to bude zajímavá otázka. Takže jsem poslal na http://scifi.stackexchange.com/q/7364/98 najít odpověď.
V Tajemné komnatě Hagrid říká: „Většina čarodějů je dnes stejně tak polokrevná. Kdybychom se nevzali za mudly, byli bychom mrtví.“ Myslím, že čistokrevní jsou méně častí než polokrevní nebo mudlovští.
@Slytherincess Dva čarodějové s poloviční krví, kteří mají děti, by stále měli děti s poloviční krví, ale ty děti by se narodily v kouzelnické rodině. Pokračujte to po několik generací s rodinami, jako jsou Malfoyové a Černoši, kteří to tak říkají „v rodině“, a polokrevníci by brzy spočítali čisté krve i bez nových čarodějů / čarodějek jako Hermiona. Hagridovo prohlášení tedy bude stále pravdivé, i když se nejvíce kouzelně nakloněné děti narodí v kouzelnické rodině.
@Xantec Ano, souhlasil jsem s vámi ve svém prvním komentáři. Omlouvám se, pokud jsem to nedal jasně najevo! Chtěl jsem si jen všimnout Hagridova komentáře k této záležitosti. Ale ano, věřím, že máte pravdu - většina dětí by se narodila v kouzelnických rodinách, ať už čistokrevných nebo polokrevných. :)
Iona
2013-09-08 17:59:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ministerstvo neví, že se jedná o nezletilého čaroděje nebo čarodějnici, kteří dělají magii, pokud jsou obklopeni jinými plně kvalifikovanými čarodějnicemi nebo kouzelníky; proto může Hermiona kouzlit dál v Příčné ulici a proč Fred a George mohou kouzlit doma. Pokud jde o Hermionu, která říká, že už doma vyzkoušela několik kouzel, myslím si, že ji ministerstvo právě propustilo, protože ještě Bradavice ve skutečnosti nenavštěvovala.

Tím se zabývá přímo Brumbál v HBP, strana 368:

„Ale jak to, že si ministerstvo neuvědomilo, že to všechno Voldemort Morfinovi udělal?“ Zeptal se Harry rozzlobeně. „Byl v té době nezletilý, že? Myslel jsem, že dokážou detekovat nezletilou magii!“

„Máte úplnou pravdu - mohou detekovat magii, ale pachatel ne: budete si to pamatovat bylo vám vyčítáno ministerstvo za Hover Charm, které ve skutečnosti obsadil - “

„ Dobby, “zavrčel Harry; tato nespravedlnost byla stále hodnocena. „Takže pokud jste nezletilí a děláte kouzla uvnitř dospělé čarodějnice nebo kouzelnického domu, ministerstvo to neví?“

„Určitě nebudou schopni zjistit, kdo kouzlo provedl,“ řekl Brumbál , mírně se usmívající na výraz velkého rozhořčení na Harryho tváři. „Spoléhají na rodiče čarodějnic a kouzelníků, že budou prosazovat poslušnost svých potomků, zatímco jsou v jejich zdech.“

A v DH je představena Trace, která to zašroubuje.
@user35971 Mícháte Trace s tabu.Trace detekuje nezletilou magii (ale nedokáže říct, kdo ji provedl), tabu detekuje použití slova „Voldemort“.
Kevin
2011-11-30 20:33:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Předtím, než budou dost starí na to, aby měli hůlku, ji obvykle nemohou ovládat a bez hůlky je mnohem slabší, obvykle není dostatečně silná, aby škodila. Tom Riddle mohl ovládat svou magii a ublížit jí, ale nevěděl, že je kouzelník, takže ho za to nemohli opravdu potrestat. Jen jsem letmo pohlédl na rozhovor v knize šest a Brumbál mu ani neřekl, aby nepoužíval magii, dokud se nedostal do Bradavic. Nesmí to začít, dokud se tam nedostanou.

V Bradavickém expresu bych si myslel, že je to v pořádku, protože jsou to jen studenti, s příležitostným učitelem (Lupin). Bylo by těžké to tam stejně prosadit ... Jen mě napadlo, že nemohou říct kdo kouzlo, takže na HE by se to zaregistrovalo na tuctu stop.

Harryho zkušenost s Dobbym se zdá být docela standardní procedurou a jsem si jistý, že by to nakonec mohl vyjasnit, i když pravděpodobně ne, dokud Dobbyho nezbaví.

Fiasko tety Marge ministerstvo přehlédlo, pravděpodobně na rozkazy od samotného Cornelia Fudgeho, protože chtěli Harryho ochránit před Siriusem. Harry o tom ve skutečnosti diskutuje s ministrem (str. 45, PoA, první americký vyd.). Je to skoro stránka, takže ji nebudu zveřejňovat, ale scvrkává se na přehlédnutí, aby ho mohli udržet v bezpečí.

Nezapomeňte, že v OotP ministerstvo hledá jakoukoli záminku k diskreditaci (protože nechtějí čelit skutečnosti, že Voldemort je zpět), a Brumbál musí „připomenout“ jim, že existuje výjimka v případech záchrany života. Přesto se snaží tuto výjimku vyvrátit, zdiskreditovat a úplně přehlédnout, protože se ho snaží zdiskreditovat. Je to pravý opak reakce knihy 3.

Pokud jde o Lumos ve filmech, řekl bych, že jde spíše o efekt obrazovky, a nebral bych to jako kánon.

Lili
2018-12-06 03:45:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zdá se mi, že Trace je umístěna a aktivována na mladé čaroděje a čarodějnice, když začínají chodit do školy.

Jak víte, nezletilým čarodějům není dovoleno provádět kouzla mimo školu.

Dovolte mi navrhnout, aby „škola“ nemluvila o geografickém, ale o dočasném umístění. Nejedná se o monitorování v Bradavickém expresu, protože školní semestr začíná v okamžiku, kdy nastoupí (tj 1. září). Například, když Ron vyzkouší své kouzlo na Prašníky v první knize. Totéž platí o víkendech v Hogsmeadu. Proto nemá smysl se hádat, proč Trace nemonitorovala Harryho kouzla během Turnaje tří kouzelníků (nebo na hřbitově s Voldemortem).

Sleduje mezi termíny (letní prázdniny) a pouze když v době kouzlení poblíž kouzelníka nezletilých nejsou kvalifikovaní kouzelníci. Proto mohou Fred a George experimentovat doma: oni žít v domácnosti s kvalifikovanými kouzelníky. Rodiče jsou pak zodpovědní za sledování svých dětí.

Spoléhají se na rodiče čarodějnic a kouzelníků, že budou prosazovat poslušnost svých potomků, zatímco jsou v jejich zdech.

Harry Potter nežil s kvalifikovanými kouzelníky. Dobby se jako takový nekvalifikoval, a když předvedl vznášedlové kouzlo, byl Harry varován. Porovnejte to s příležitostmi, kdy Tonksová doma kouzlila (balila a čistila). Kouzlo bylo přičítáno jí. Tento příklad dokládají další příklady: když pan Weasley uvolnil kouzlo Dudley; nebo když Brumbál přišel vyzvednout Harryho a udělat jeho kousky magie.

Patronovo kouzlo (Fénixův řád) bylo sesláno, když nebyl přítomen žádný jiný kouzelník, a tak za to Harryho znovu účtoval. Tentokrát bylo kouzlo nejen složité, ale také porušilo statut tajemství. Takový závažný přestupek by mu zajistil vyloučení ze školy.

Bylo to velmi odlišné, když Harry náhodou „vyhodil do vzduchu“ svou tetu Marge. Nepoužíval kouzlo, nepoužíval hůlku. Byla to nekontrolovaná magie. Když balil kufr, aby utekl z domova, nedostal od paní Hopkirkové dopis.

Herbzical
2013-05-22 20:41:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Vždy jsem využil Harryho využití Lumos Maxima ve filmové adaptaci Azkabanu, jen jsem zdůraznil, že ministerstvo k němu bylo kvůli útěku černochů obzvláště shovívavé.

Také bych řekl, že jakmile budou studenti magie Bradavického expresu je od tohoto okamžiku povolena.

A pokud jde o Toma Riddlea, který vrhal na své oběti kletby zabíjení, zatímco v Bradavicích - ministerstvo snad nebylo tak přísné a nemonitorovalo studenty v 40. léta?Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...