Otázka:
Jak lidé v Bradavicích obvykle říkají čas?
Lars Ebert
2015-08-08 22:13:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Třídy a lekce v Bradavicích jsou pravděpodobně naplánovány na pevnou denní dobu. První hodina by mohla začít, například v devět ráno.

Abyste měli čas na hodiny, je zásadní znát aktuální čas, ale víme, že elektrické hodinky samozřejmě nefungují Bradavice kvůli všemu magickému rušení. Existují magické hodinky? Existuje nějaké kouzlo, které by určilo čas?

Jak lidé v Bradavicích obvykle říkají čas?

Víte o existenci analogových neelektrických hodinek, že?
„Víme, že elektrické hodinky samozřejmě v Bradavicích nefungují kvůli všemu magickému rušení.“ Opravdu?Máte za to nabídku?
@JanusBahsJacquet Samozřejmě mě to nenapadlo!
@curiousdannii Nemám po ruce nabídku, ale zřetelně si pamatuji, že někde v knihách bylo zmíněno, že v Bradavicích nefungují žádná elektronická zařízení.
„v Bradavicích nefungují žádná elektronická zařízení“?O zámku nevím, ale Weasleyovy auto dokázalo fungovat v Bradavicích.I když to bylo rozhodně kouzelné - * vylepšené *, domnívám se, že to bylo v podstatě mudlovské auto s přidanou schopností létat.A zdá se mi, že si vzpomínám, že jeho světlomety fungovaly (ve filmu).
@PeregrineRook I přesto Hermiona několikrát zmiňuje, že elektronická zařízení se rozpadají se všemi kouzly a kouzly bzučejícími kolem místa (například když mluví o Ritě Skeeterové a _bugging_ v Bradavicích).Řekl bych, že auto je více magické než mudlovská technologie.Není to jen přidaná schopnost létat - je to také přidaná osobnost, schopnost myslet, řídit atd. Sama o sobě.
Mechanické hodiny byly vynalezeny v Číně v 11. století a v Evropě se objevily jako veřejné hodiny ve městech ve 14. století.Myslím, že první mechanické kapesní hodinky se objevily asi na 1500.Před tím lidé říkali čas podle vodních hodin a přesýpacích hodin a slunečních hodin a polohu slunce a polohy hvězd v noci.Mnoho komunit pravidelně zvonilo nebo jinak veřejně oznamovalo čas.
Časoměry.Samozřejmě.
Jeden odpovědět:
Valorum
2015-08-08 22:29:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Film Canon

Ve filmové adaptaci má Bradavice uprostřed hlavního nádvoří obrovskou věž s hodinami. Zdá se, že zvoní hodinu a půl hodiny po celý den.

enter image description here

Book canon

Na stěnách mají hodiny

Následující týden táhli. Ve středu večer našli Hermionu a Harryho sedět osamoceně ve společenské místnosti, dlouho poté, co všichni ostatní šli spát. Hodiny na zdi právě zazvonily o půlnoci, když se otvorila díra v portrétu. Ron se z ničeho nic objevil, když sundal Harryho neviditelný plášť. Byl dole u Hagridovy chýše a pomáhal mu nakrmit Norberta, který teď pojídal mrtvé krysy z bedny. HP: Kámen mudrců - kapitola 14

a vzpřímené hodiny

„Ne, ne, ne,“ řekla Hermiona. 'Ne, nejsme. Proč nejdeš spát, Neville? “Harry se podíval na hodiny dědečka u dveří. Už si nemohli dovolit plýtvat časem, Snape možná i teď hraje Fluffyho na spaní. HP: Kámen mudrců - kapitola 16

Tyto hodiny jsou pravděpodobně doslova hodinové, což by nemělo vliv na magická omezení elektroniky.

Naši tři hrdinové nosí náramkové hodinky

  • Ron:

„Téměř šest,“ řekl Ron , zkontroloval hodinky a pak zíral dolů na pohon, který vedl k předním branám. „Jak si myslíte, že přicházejí? Vlak? '

  • Harry:

Harry se kolem nich proplížil do díry v portrétu a počkal asi minutu, přičemž dával pozor na hodinky. Potom mu Hermiona zvenčí otevřela Tlustou paní, jak plánovali. Vklouzl kolem ní se zašeptaným „Díky!“ A vydal se hradem.

  • Hermiona:

Hermiona ho tahala za rukáv a zírala na hodinky . „Máme přesně deset minut, než se vrátíme zpět do nemocničního křídla, aniž by nás někdo viděl - než Brumbál zamkne dveře.“


Pro záznam, mohou být kouzelné hodinky (zdá se, že Brumbál je má), ale ostatní postavy se spoléhají na pozemské hodiny a náramkové hodinky, které se zdají dobře fungovat i v Bradavicích:

Profesorka McGonagallová vytáhla krajkový kapesník a otřela si oči pod brýlemi. Brumbál skvěle čichal, vytáhl z kapsy zlaté hodinky a prozkoumal je. Byly to velmi zvláštní hodinky. Mělo to dvanáct rukou, ale žádná čísla; místo toho se kolem okraje pohybovaly malé planety. Brumbálovi to ale muselo dávat smysl, protože si ho dal zpět do kapsy a řekl: „Hagrid je pozdě. Předpokládám, že to byl on, kdo vám mimochodem řekl, že tu budu? “


Ochrany vám řeknou čas, pokud jste smůla

Protiklady se zachichotaly.
'Putování kolem půlnoci, ickle firsties? Tut, tut, tut. Zlobivý, zlobivý, dostaneš se zlobivý. '

Portréty vám také mohou omezeným způsobem říci čas

Než se dostal k portrétu Tučné paní a stáhl si neviditelný plášť, nepřekvapilo ho, že ji našel v nejnepříznivější náladě. „Jaký čas tomu říkáš?“ „Je mi to opravdu líto - musel jsem jít pro něco důležitého -“ „No, heslo se změnilo o půlnoci, takže budeš muset spát na chodbě, vyhrát „nejsi?“

tl; dr Všechno, co mudlové používáme, kromě smartphonů.
Harry Potter byl napsán před příchodem smartphonů (alespoň prvních knih).Zajímalo by mě, jestli existuje lepší způsob pro kouzelnickou komunikaci na velké vzdálenosti než kabely z optických vláken.
Chcete-li přidat do svého vynikajícího seznamu knižního kánonu, jsou zde také hodinky, které Molly Weasleyová dává Harrymu k jeho 17. narozeninám - hodinky, které vlastní její bratr Fabian Prewett.Je zmíněno, že je zvykem dávat kouzelníkovi hodinky, až dospěje.Nepamatuji si přesný popis, ale zdálo se, že to odkazuje na hvězdy pohybující se kolem, podobně jako ten, který je popsán ve vašem posledním citátu.
Minuli jste školní zvony, které signalizují začátek a konec každé lekce.
Vím, že se jedná o starou otázku, ale právě jsem četl Ohnivý pohár a narazil jsem na něj, zatímco jsme čekali na výběr šampionů. „Ohnivý pohár nyní zářil jasněji než cokoli v celé hale, jiskřivé,jasná, modro-bělost plamenů téměř bolestivých pro oči. Všichni sledovali, čekali ... ** několik lidí stále sledovalo své hodinky ** ... „Úplně na vás, ale možná by stálo za to přidat, protože to naznačuje, žehodinky jsou zjevně docela běžné
@Au101 - debatoval jsem o tom, ale rozhodl jsem se proti tomu, protože jsme již pokryli naše tři hrdiny;čistokrevný z kouzelnické rodiny, polokrevný z mudlovské rodiny a mudlovský původ.V knihách jsou doslova [desítky příkladů lidí, kteří nosí hodinky] (https://i.stack.imgur.com/OLRcW.png)


Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...