Otázka:
Udělala Pandorica restartující Vesmír divné věci s Rory?
waiwai933
2011-06-16 03:53:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

V epizodě Chladnokrevnost , kde zemře skutečný a legitimní Rory, zemře, protože ho Restac zastřelí. Pak ho samozřejmě praskliny v čase pohltí a vymažou. Pokud vím, praskliny nemají nic společného s vrtáním, které probouzí Silury, ani s ničím jiným, co se týká zápletky, kromě Roryho neexistence existujících

Auton! Rory samozřejmě není živoucí, dýchající Rory, takže na něj pro tuto chvíli zapomeneme.

Doktor restartuje vesmír povolením restaurátorského pole Pandorice a zachované pre -exploze Atomy vesmíru září v celém prostoru a čase, čímž zruší explozi TARDIS a obnoví vše tak, jak to bylo před explozí.

  1. Problém je -
  2. Rory nebyl zabit, protože vešel do trhlin - byl zastřelen Silurianem.

    Neměl by být mrtvý, ale nyní si ho pamatuje Amy? Alternativně, pokud ho obnovovací pole Pandorica přivedlo zpět k životu, nemělo by to díky záři v celém prostoru a čase umožnit, aby někdo někdy zemřel?

    1. Za předpokladu, že

    New Rory není Auton / Flesh / atd. duplikát, pokud se Pandorice podařilo obnovit živou Rory do stavu, v jakém byl před výbuchem TARDIS, nešel na všechna dobrodružství, která už předtím měl?

    Proč tedy doktor řekl, že svatební noc Amy / Rory byla poprvé, co byl na „TARDIS v„ této verzi reality? “ Opravila Pandorica něco?

Kdokoli by pobláznil, kdyby se někdo pokusil najít vysvětlení od lékaře, který je zvláštním úkazem ...
Myslím, že na to můžeme zkrátit všechny odpovědi a shrnout to do jedné fráze: „wibbly-wobbly-timey-wimey.“ Tam. To vše vysvětluje.
Věřím, že ospravedlněním ve vesmíru bylo, že přestavěli vesmír pomocí časné zábavnosti Amy Pondové, kterou získala z toho, že vyrostla přímo na vrcholu trhliny, a neplánovala nechat Rory zemřít podruhé.
"Udělala Pandorica restartující Vesmír divné věci pro Rory?" - Ne, je prostě takový.
čtyři odpovědi:
Jack Henahan
2011-06-16 04:22:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Rory a Amy mají všechny vzpomínky (nebo ano? Nevšiml jsem si žádné zvláštní zmínky o takové vzpomínce od restartu) na jejich dobrodružství s Doktorem předcházejícím restartu, ale jen málo z těchto událostí, pokud vůbec, skutečně se stalo. Ve skutečnosti neexistuje žádný logický důvod. Všechno je to křehké-kývavé, časově-klamné a tak dále. Předpokládám, že byste mohli říci, že je to proto, že si to Amy pamatovala, ale je to trochu zvlněné.

Tudíž, jelikož k žádnému z dobrodružství ve skutečnosti nedošlo v současném vesmíru, Rory a Amy v TARDISu koexistovaly. až do jejich svatební noci. Buď si pamatují události, ke kterým nedošlo, nebo si jen pamatují, že Doktor existuje a že ho znají. Je těžké říci.

Nezapomeňte, že restart restartoval realitu do stavu, kdy trhliny v čase neexistovaly, takže všechny události s nimi související (jinými slovy, dobrodružství předchozí sezóny) také pravděpodobně nenastalo.

Nastala scéna, kdy doktor mluvil s Rory o tom, jak si pamatuje 2000 let čekání. Pamatuje si, takže si to pamatují pravděpodobně všichni.
@Keen Můžete uvést epizodu, abych ji mohl přidat do svého uvažování? Matně si pamatuji, o čem to mluvíte, ale specifika mi unikají.
Líbí se mi toto vysvětlení - jediným malým problémem s ním je [tento tweet Stevena Moffata] (https://twitter.com/steven_moffat/status/80157148893556736) - zdá se, jako by říkal, že se série 5 skutečně stala.
@waiwai: No, říká, že vesmír se stal, přinejmenším. Zda je či není sezóna 5 (nebo dokonce jen situace Rory) chyba kontinuity nebo ne, se teprve uvidí.
@JackHenahan Bohužel, žádný nemám. Samozřejmě by to byla S6, ale nepamatuji si z ruky, kterou epizodu. Myslím, že to bylo před masovým dvouparterem.
@Keen, @Jack Henahan, bylo to v první nebo druhé epizodě, zatímco čekali na Ticho: Doktor se ptá Rory, jestli si pamatuje, a Rory říká, že má v mysli dveře (které může otevřít a pamatovat) .
Miluji Dr. Who, ale není to * všechno * trochu zvlněné ;-)
@Ferrccio No, samozřejmě. : P Ale kdybych s tím šel, měl bych nyní 10k rep za zodpovězení všech otázek pomocí „LEKÁŘ to udělal.“ : D
Xantec
2011-06-16 20:33:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Amy si nevzpomněla na TARDIS nebo Doktora až do svatební noci s ní a Rory, takže před tím okamžikem Doktor a TARDIS neexistovali; alternativně by se mohlo stát, že Doktor a TARDIS existovali ve všech časových a prostorových bodech současně, protože byli ve středu „velkého třesku“, a teprve když si ho Amy pamatovala, reformoval se v určitém časovém okamžiku a prostoru, čímž se obnoví vzpomínky.

lamwaiman1988
2011-08-25 08:29:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kromě odpovědi @dandy mám hypotézu.

Cesta existovala i po explozi Tardis.

Pamatujete si snubní prsten Amy, který do Tardis přinesla Rory? Dokonce i poté, co byla Rory časem vymazána, prsten stále zůstal v Tardis. Je zřejmé, že jen Rory / Amy mohla prsten vnést do Tardis. To znamenalo, že cesta v Tardisu stále existuje i poté, co byla Rory vymazána z Času.

Jediným logickým vysvětlením je, že Rory byla vymazána z času v určitém časovém bodě, v tom časovém bodě skutečně neexistoval a byl pohroužen do trhlin času. Ve všech ostatních časových bodech si ho nikdo nepamatuje. Jinými slovy, zapomněli na něj pouze lidé (z pohledu ostatních neexistoval), ale všechna jeho díla byla zachována (což dokazuje existence snubního prstenu v Tardis).

Aplikujte tuto teorii na doktora, všichni na něj zapomněli. Ale Amy si ho dokáže pamatovat, a tak ho přivedla zpět do vesmíru. Akce vzpomínky na doktora ho ve skutečnosti zachránila před časem.

VBartilucci
2018-02-22 21:46:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

VŠECHNA SLOVA JAZYKA NEBO PERA - Technicky je celý vesmír ráno Amyiny svatby masivní paralelní časovou osou, kde Doktor nikdy neexistoval. Vezmeme-li v úvahu, jak divoce se věci vyvinuly, když byl pryč jen na pár měsíců ve světě Turn Left od Donny Noble, je úžasné, že s ním vůbec není vesmír, který by udržoval věci v souladu. Člověk by musel předpokládat, že jelikož v Amyině mysli stále existoval in potentia , účinky jeho ochrany tak trochu udržely špatné věci dostatečně dlouho na to, aby ho mohla správně přivést zpět. Je to neurčitě podobné vysvětlení stvoření 52 vesmírů v seriálu DC - jakmile byl znovu vytvořen, vždy tam byl se zpětnou platností a všechny věci, které udělal, se staly jako předtím.

SÉRIE JEDNA - Nebo ano? Moffat zmiňoval tuto sezónu Doctor Who jako „Series One“ v řadě rozhovorů před jejím zahájením, což vyvolalo mnoho otázek a obočí mezi fanoušky. Vysvětluje, že každá série je něčí první. Ale ve skutečnosti, s restartem vesmíru, skutečně zahájil celý vesmír znovu. Kurzy jsou všechna minulá dobrodružství Doktora, která se budou stále odehrávat, zejména od doby, kdy se Matt objevil v seriálu DW spinoff Sarah Jane Adventures. I když neexistují žádné výslovné zmínky o tom, že by se nějaká historie doktora změnila, je tu ta pověstná otevřená brána, která by mohla. Pokud potřebují udělat malou změnu v tom, jak se minulé dobrodružství stalo, aby mohli vyprávět nový příběh, pak by to bylo zavěšení vysvětlení.Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...