Otázka:
Proč Enterprise-D téměř nikdy nespustí své sekundární phasery?
Neil Kirk
2013-08-12 19:22:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Třída Galaxy má několik sekundárních phaserů rozmístěných kolem lodi, ale téměř nikdy se nepoužívají. Když je loď napadena zezadu, proč nevystřelí na zadní phasery?

Tři odpovědi:
Mahmud Mourad
2013-08-12 22:46:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Upřímně řečeno, vždycky jsem si myslel to samé, ale podle mého názoru, když je loď napadena zezadu, zdálo se, že preferovanou metodou bylo použití torpédových trubek na zádi. Pokud jde o důvod, proč nebyla použita jiná phaserová pole, existují dvě velká pole, která obklopují dorzální a ventrální povrchy příkazového modulu, které byly větší než ostatních 9 a protože byly větší, byly vždy upřednostňovány. Dalších 9 menších v inženýrské sekci bylo použito, když se talíř oddělil, a proto se inženýrské sekci na lodích třídy galaxie někdy říkalo bitevní sekce, protože obsahuje většinu zbraní lodí. Doufám, že to pomohlo!

A také kvůli množství lidí žijících v talířové sekci!
LazyReader
2020-05-11 01:55:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Při natáčení nové generace se záběry efektů lišily od záběrů vesmírné lodi. Podle producentů udělali asi dva tucty projíždějících záběrů různých úhlů lodi pohybujících se skrz bluescreen (vesmír) a používali je znovu a znovu v celé sérii. i když s odlišným pozadím planet, hvězdných polí atd. Takže loď vystřelila ze svého prominentního předního konce, aby předvedla výstřel vizuálních efektů. Vzhledem k tomu, že přední strana je nejvýznamnější scénou, má střelba největší smysl. Jedná se o „Beauty Shot“ enter image description here Jak série postupuje s CGI, nové efekty, snímky ve čtvrté sezóně a dále jim umožnilo dělat věci, které byly příliš drahé na to, aby je bylo možné znovu modelovat. USS Enterprise-D střílí na tamarské plavidlo v epizodě TNG „Darmok“. Phaserový paprsek skvěle vyzařuje z torpédového odpalovače. Chyba přeformátovaná později v přeformátování na HD. Existuje několik případů, kdy vystřelí, aniž by došlo ke střelbě sekcí talířů. V epizodě „Descent“ se jedná o podvědomý phaser v sekci stardrive. Dalším příkladem střelby byla epizoda „Arsenal of Freedom“ v sezóně 2, kdy odděluje část talířů a střílí z „Cobra head“ její části krku. V epizodě „Best of Both Worlds“ loď vystřelí, jsou to gondoly gondoly, vzácná instance. Plus nevím, co „Secondary“ znamená, že talíř má dvě nejdelší běžící sekce, ale v žádném případě nejsou pravděpodobně výkonnější ? Fázová pole lodí jsou postavena tak, aby pokryla potenciální slepá místa, takže může střílet jakýmkoli směrem.

Joseph Giorandino
2013-08-26 00:15:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Na lodích vedle hvězdných lodí třídy Galaxy a Sovereign existuje řada menších polí. Upozorňujeme však, že se jedná o „pole“. Několik generátorů energie (neznám kanonický termín) vytváří energii podél pole na opačných stranách pole. Dva body hromadění energie se spojily, jejichž bodem je původ paprsku phaseru. Pokud můžeme odvodit, že čím více generátorů energie, tím delší pole (a naopak), pak by nejsilnější pole byla primární v horní a dolní části primárního trupu (aka sekce talířů). Dává tedy smysl, že by používalo své nejsilnější pole, pokud 1) Loď se z nějakého důvodu nemohla umístit tak, aby střílela ze svého primárního pole, nebo 2) Loď zapojuje více lodí. do druhého bodu bych musel znovu projít DS9, ale jsem si téměř jistý, že se ukázaly některé hvězdné lodě nesoucí pole s využitím jejich zadních polí alespoň v jedné z velkých bitev.Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...